CHP Tekirdağ Milletvekili ve Adayı Candan Yüceer, seçim çalışmaları kapsamında Süleymanpaşa’da vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinledi.  Yüceer, ilçe örgütü ile birlikte kahvede, sokakta, çarşıda, pazarda seçim bildirgesini anlattı. Yüceer, CHP İktidarında toplumun her kesiminin yüzünün güleceği bir Türkiye yaratacaklarının sözünü verdi. 


CHP Tekirdağ Milletvekili ve Adayı Candan Yüceer, 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalarını her gün bir ilçe ziyareti yaparak sürdürüyor. CHP’li Yüceer seçim çalışmaları kapsamında Süleymanpaşa’daydı. İlçe örgütü ile ilçe başkanlığında bir araya gelen Yüceer, Üç Kemaller Parkı’nda CHP’nin seçim bildirgesini anlattı.
EKONOMİNİN HALİ ORTADA

16 yıllık AKP iktidarında yoksulun daha yoksul, zenginin daha zengin olduğu bir Türkiye tablosu ortaya çıktığını söyleyen Yüceer,  zengin ile fakir arasındaki gelir dağılımındaki uçurumun her yıl biraz daha arttığını kaydetti. Yüceer, “Cumhuriyet döneminin 80 yıllık birikimini, emeğini, alın terini, yüz akı kurumlarını özelleştirme adı altında sattılar. Özelleştirmelerden 62 milyar dolar gelir elde edildi.  Ancak ülkemizin iki yakası bir türlü bir araya gelmedi. Sözde ekonomi başarıları ve sahte demokrasi söylemleriyle halkın gözünü boyadılar. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Sahte ekonomi başarı hikayesi çökmüş durumda. Doların yükselişinin önüne geçilemiyor. Bu tabloya dur diyeceğiz. CHP iktidarında, işsizliğin olmadığı, çocukların yatağa aç girmediği bir Türkiye yaratacağız” dedi.
ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ
Süleymanpaşa esnafının sorunlarını dinleyen Yüceer, ekonomideki kötü gidişattan en çok esnafın etkilendiğini bildirdi. Yüceer, “Ekonominin temel direği olan esnafımıza sahip çıkacağız. Esnafı kira stopajı belasından kurtaracağız” dedi. Yüceer, CHP iktidarında kurulacak olan “Esnaf Bakanlığı” ile esnaf ve sanatkârların sorunlara köklü çözümler getirileceğini söyledi.
HUZURLU BİR TÜRKİYE’NİN SÖZÜNÜ VERDİ
Süleymanpaşa’da kahvede, sokakta, çarşıda, pazarda seçim bildirgesini anlatan Yüceer, Süleymanpaşa Belediyesinin Ortaca Mahallesi’nde vermiş olduğu iftara katıldı. Yüceer, Tekirdağ sahilde de vatandaşlara CHP iktidarında demokratik, özgür, huzurlu bir ülkenin sözünü verdi.