REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Yüceer; ‘Evet’ için gerekçeleri bile yok!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yüceer; ‘Evet’ için gerekçeleri bile yok!
368
03 Şubat 2017 - 12:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy ziyaretleri kapsamında gazetemizi ziyaret eden CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Nisan ayında yapılması planlanan referanduma dair önemli açıklamalarda bulundu. AKP’nin değiştirmek istediği parlamenter sistem için vatandaşa anlatacak gerekçesi olmadığını ifade eden Yüceer; ‘Maalesef getirmek istedikleri başkanlık sistemi için vatandaşa anlatacak gerekçeleri bile yok. Bu nedenle her zaman yaptıkları gibi dini kullanıp, toplumu ayrıştırarak rejim değişikliği yapmaya çalışıyorlar. Ancak bugüne kadar birlik ve beraberliğinden ödün vermeyen vatandaşlarımız bu oyuna gelmeyecek ve sandıkta AKP’ye gerekli cevabı verecekler’ açıklamasında bulundu.

Çerkezköy Havadis- CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, gazetemize yapmış olduğu ziyarette referandum ve ülke gündemine ait önemli açıklamalarda bulundu.
‘CUMHURİYET KADIN DEVRİMİDİR’
AKP’nin getirmek istediği başkanlık sistemini ‘tek adamlık’ olarak niteleyen Yüceer; ‘Türkiye’de Cumhuriyet ile birlikte önemli kazanımlar elde edilmiştir. Bunlardan en önemlisi de kadın haklarıdır. Eskiden nüfustan bile sayılmayan Türk kadını, Cumhuriyet sayesinde, Atatürk sayesinde dünyada seçme ve seçilme hakkında sahip olan ilk millet olmuştur. Bu nedenle Cumhuriyet aslında kadın devrimidir. Ama AKP’nin getirmek istediği başkanlık sistemi, sadece kadınların değil, tüm vatandaşların haklarını elinden alacak bir sistemdir’ dedi.
‘KİMSENİN HADDİNE DEĞİL!’
Geçtiğimiz günlerde AKP Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan’ın yapmış olduğu skandal açıklama hakkında da konuşan Yüceer; ‘İnanan insanlar olarak parlamenter sistemi alaşağı edeceğiz’ demek, açıkça nefret söylemidir. Bunu söyleyen arkadaşla referandumda ‘Hayır’ oyu verecek insanlar farklı şeylere mi inanıyor? Toplumun dini değerleri üzerinden konuşarak insanları ayrıştırmak kimsenin haddine değildir!’ diye konuştu.

‘TEKİRDAĞ’DA KUVVETLİ BİR ŞEKİLDE HAYIR ÇIKACAK’
Referandumda çıkacak olan sonuç hakkında da tahminde bulunan Yüceer; ‘Türkiye, kendisine dayatılmak istenen tek adamlık rejimine sandıkta gerekli cevabı verecek ve ‘Hayır’ diyecektir. Tekirdağ ve Trakya özelinde de kuvvetli şekilde ‘Hayır’ oyu çıkacağını düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.
‘EVET İÇİN GEREKÇELERİ YOK!’
AKP’nin değiştirmek istediği parlamenter sistem için vatandaşa anlatacak gerekçesi olmadığını ifade eden Yüceer; ‘Maalesef getirmek istedikleri başkanlık sistemi için vatandaşa anlatacak gerekçeleri bile yok. Bu nedenle her zaman yaptıkları gibi dini kullanıp, toplumu ayrıştırarak rejim değişikliği yapmaya çalışıyorlar. Ancak bugüne kadar birlik ve beraberliğinden ödün vermeyen vatandaşlarımız bu oyuna gelmeyecek ve sandıkta AKP’ye gerekli cevabı verecekler’ açıklamasında bulundu.

Haber: A.Kadir Kıldıze

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.